80% продажів нових авто в Норвегії – це електромобілі

Поточний 2021 рік відзначився для Норвегії небувалим зростанням кількості реєстрацій нових автомобілів. Причому абсолютна більшість з них є найпрогресивнішими на сьогоднішній день авто – електромобілями. Суха статистика вражає: всього в країні за цей рік придбали майже 18000 нових легкових машин. І в кожному їх десятку 8 екземплярів були електромобілями! Крім них були випадки покупки і так званих гібридів, що заряджаються, або PHEV. Загалом за цей рік норвежці придбали 2508 таких авто. Виходить, що транспорт, що підключається до розетки, становив 91,5% від усіх проданих в Норвегії машин за цей рік.

Найточніші дані щодо вперше зареєстрованих автомобілів надає Норвезька дорожня федерація – OFV. У її звітах фігурує 17992 нових машин, що пройшли офіційну реєстрацію вперше за минулий вересень. І з цих автомобілів цілих 13941 були чистими електрокарами. Таким чином, їхня частка від загальної кількості склала рекордні 77,5%. Цей показник поки що став найбільшим в історії як для країни, так і для світу. Якщо порівнювати норвезькі показники різних років, то цього року у вересні кількість куплених електрокарів зросла на цілих 45,8%. До електрокарів логічно додати і гібриди, обрані минулого місяця норвежцями. Підзаряджуваних авто у вересні було придбано, як уже було сказано, 2508 штук. Разом із ними електрокари склали практично весь обсяг нових машин у Норвегії у вересні. Їхня частка просто величезна – 91,5%. Треба сказати, що й минулого року співвідношення куплених звичайних машин і підзаряджуваних у вересні в країні було схожим. Але тоді нових авто у вересні було зареєстровано набагато менше – всього 15522 штуки.

Щодо структури попиту на моделі авто в Норвегії, то вона досить специфічна. Зокрема, споживачі в цій країні восени особливо зацікавилися дорогими та прогресивними моделями машин. Справжнім лідером серед популярних варіантів став Tesla Model Y. Це сенсація світового автопрому від знаменитої елітної каліфорнійської компанії. Її представили публіці у березні 2019 року, але європейці змогли почати купувати її нещодавно. Паркетник Tesla Model Y сам по собі коштує чимало, і, до того ж, найчастіше продається лише у найдорожчих комплектаціях. Його в Норвегії за вересень купили 3564 особи.

Лідер у Норвегії з продажу нових авто це Tesla Model Y

На другому місці за популярністю в країні – ще одне недешеве творіння Tesla Model 3. Його обрали 2218 покупців. На третій позиції з чималим відривом розташувався Skoda Enyaq (787 шт.). Почесне четверте місце у списку 10 найпопулярніших у Норвегії посів, як не дивно, не електрокар. Це дуже популярний у світі Toyota RAV4. Його купили 702 рази. Він став єдиним неелектричним варіантом у всьому ТОП-10.

Найпопулярніші нові автомобілі вересня в Норвегії:

  1. Tesla Model Y – 3564 шт. Tesla Model 3 – 2 218 шт. Skoda Enyaq – 787 шт. Toyota RAV4 – 702 шт. Audi e-Tron – 672 шт. Volkswagen ID.4 – 659 шт. Hyundai IONIQ 5 – 652 шт. (читати огляд →) Ford Mustang Mach-E – 600 шт. Volkswagen ID.3 – 456 шт. Nissan Leaf – 410 шт.Відсоток електрокарів у загальній кількості продажів зростає

Статистика Норвегії за останні роки чітко свідчить про постійне зростання популярності електрокарів. У вересні нових машин всіх груп було зареєстровано на 35% більше, ніж минулого. При цьому частка електрокарів серед них зросла на 12%. Такий стан багато в чому став заслугою політики влади Норвегії. Ця країна, яка сама у великих кількостях видобуває нафту, останніми роками стала світовим лідером у справі відмови від двигунів внутрішнього згоряння. Норвезькі власники традиційних машин змушені сплачувати особливі податки на них. А ось власників електрокарів повністю звільнено від подібних зборів. У планах керівництва Норвегії – до 2025 року досягти нульового рівня продажів ДВЗ і стати першою у світі країною, яка досягла таких результатів.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.