Найдоступніша машина в Америці Chevrolet Spark знімається з виробництва

Мініатюрний хетчбек Chevrolet Spark, який вважається найбільш доступним з усіх нових автомобілів США, що є у продажу, цього року знімають з виробництва. Причому, як заявив його виробник General Motors, рівнозначного наступника у цього авто не буде. Єдиними варіантами, які залишаться доступними для тих, хто шукає все найбюджетніше, залишаться позашляховики Trax і Trailblazer. Обидва ці автомобілі коштують дорожче 22 тис. доларів. А найдоступнішою моделлю машини в Америці поза лінійками Chevrolet після відходу Спарка стане Nissan Versa, ціна якого трохи більша за 16 тис. доларів. Зовсім трохи дорожче коштує ще одна бюджетна машина – Mitsubishi Mirage. Крім цих варіантів, більш-менш близьких за ціною до Спарка, що “йде", на ринку немає.

Що стосується Chevrolet Sparkv, то це авто заслужено набуло популярності у своїй країні, переживши з моменту появи у 2015 році аж 5 перевипусків. Останнє оновлення було зовсім недавно – у 2020 році. Актуальна ціна моделі становить мінімум 13600 доларів. Найчастіше покупцям доводиться додавати до них ще й вартість доставки від місця виробництва.


Chevrolet Spark спереду

Але, в будь-якому випадку, Chevrolet Spark залишається найдешевшим авто на ринку. Його вартість не перевищує третини середньої вартості машини в Америці. Нагадаємо, що за останніми даними вона склала приблизно 47 тис. доларів.

Незважаючи на всю свою доступність, останніми роками Спарк ставав все менш затребуваним. У 2020 було розпродано 33480 екземплярів авто, а вже наступного – лише 24460 штук. Для поточного періоду "кросоверної" епохи світового автопрому такі зміни вважаються очікуваними.

Chevrolet Spark вид ззаду

Швидше за все, саме тенденція до втрати затребуваності стала причиною відмови General Motors від виробництва моделі. Втім, Chevrolet Spark поки що можна купити в США. Там на заводі виробника збирання нових машин триватиме аж до серпня поточного року. Крім того, робитимуть Спарк далі будуть і в Узбекистані. Саме в цій країні на місцевому заводі UzAuto Motors створення авто продовжиться без обмежень. Щоправда, зараз там роблять машини, які формально відносяться до попереднього покоління. За габаритами модель повністю аналогічна американській, а ось у дизайні є невеликі відмінності. Крім того, Спарк від General Motors комплектується чотирициліндровим 1,4-літровим двигуном та 5-ступінчастою МКПП (або опціонним варіатором). А ось узбецький варіант, який зараз поставляється тільки в країни СНД, оснащується мотором 1,2 і однією АКПП.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.