Електрофургон Mercedes-Benz eVito: оновлена версія від 2021 року

Електрофургон Mercedes-Benz eVito привабливий для споживачів, головним чином завдяки своїм технічним характеристикам. Відомо, що проектувався він із максимальним урахуванням побажань покупців. Концерн, який створив це авто, прагнув зробити свої машини такими, що відповідають усім тенденціям. Він повністю освоїв весь алгоритм роботи від проектування до реалізації. eVito став першою моделлю компанії, створеною з новим підходом.

Екстер'єр Mercedes-Benz eVito

Розробляючи дизайн свого майбутнього творіння – електрофургона Mercedes-Benz eVito – фахівці компанії зробили ставку на впізнаваність. Зовнішній вигляд новинки практично не відрізняє її від аналогів, які працюють на паливі. Це зрозуміло: мікроавтобуси від Mercedes-Benz давно вважаються одними з найпопулярніших машин у своєму класі у світі. Зробивши електричну версію авто точнісінько схожою на традиційну, її автори сподівалися забезпечити їй ту ж затребуваність.Mercedes-Benz eVito 2021

Новий мікроавтобус, що заряджається, створюється в середній базі L2, його вантажний відсік за об'ємом дорівнює 6,6 куб.м., є можливість оснащення моделі легкосплавними колісними дисками, світлодіодною оптикою. Однак останні 2 позиції затребувані далеко не завжди: по-перше, вони збільшують ціну машини, а по-друге, без них авто помітно менш вибагливе та зручніше при комерційному використанні.

Електрифікація моделі

Mercedes-Benz eVito – це надійний та функціональний комерційний мікроавтобус, і характеристики у нього відповідні. Для того, щоб ця модель відповідала еволюціонуючим запитам споживачів, його модернізували. Зокрема, 2021 року відбулося помітне оновлення його “начинки”. У двигуна на передній осі залишилися колишніми і потужність, і крутний момент. Склали вони, як і раніше, 5 кВт (116 к.с.) та 360 Нм відповідно. Серйозно змінилася тягова літій-іонна батарея – її ємність почала дорівнювати 60 кВт·год. Порівняно з минулою моделлю мікроавтобуса, що виходила на ринок з 2018 року, деталь стала більш ємною на 70%. Ця зміна істотно позначилася на експлуатаційних характеристиках машини. З батареєю минулих років мікроавтобус міг проїхати на одному заряді всього 150 км, використовуючи цикл NEDC, досить далекий від реальності. З новим акумулятором все куди краще: проїхати реально до 314 км з набагато правдоподібнішим циклом WLTP. Параметр витрати становить 27,2-21,3 кВт·год/100 км.


Mercedes-Benz eVito 2021

Окрім інноваційної батареї оновлений eVito відрізняється ще й передовою системою заряджання. Вона дає змогу поповнювати запаси енергії дуже швидко. З 10% до 80% заряд збільшується за 50 хвилин від станцій на 50 кіловат, за 35 хвилин від станцій на 80 кіловат.

Ходові характеристики нового eVito

Ходові якості мікроавтобуса eVito повністю відповідають його призначенню – тривалій та тяжкій роботі. Тому цей електрокар не може здивувати різкими стартами та величезною маневреністю. Натомість у нього – збільшена до 1073 кг вантажопідйомність. Звичайно ж, динаміка і рівень тиші при їзді у цього автомобіля досить хороші. Принаймні вони значно кращі, ніж у паливних аналогів, особливо – у дизельних.


Mercedes-Benz eVito 2021

Експлуатація сучасного електрофургону

Розуміючи, що eVito повинен бути, перш за все, зручним та простим в експлуатації, Mercedes-Benz забезпечив для його покупців усі можливі привілеї. Наприклад, тим, хто купив для свого підприємства одразу кілька авто, можна передплатити користування спеціальною програмою Mercedes Vans Pro Connect. Вона безпосередньо пов'язана з електронною системою мікроавтобуса, тому дозволяє власнику:

  • відстежувати та контролювати наповненість батарей;
  • здійснювати моніторинг ефективності роботи водія;
  • збирати дані про роботи, що проводяться за допомогою машини.


Mercedes-Benz eVito 2021

Для більш швидкого та простого відстеження параметрів конкретного мікроавтобуса моделі створено ще один зручний мобільний застосунок – eVan Ready. З його допомогою власник машини може у будь-який потрібний момент отримувати всі актуальні дані про неї. Це, зокрема:

  • координати місцезнаходження та їзди;
  • стан систем;
  • час зупинок та підзарядок.

Названі програми будуть корисні будь-якому власнику eVito – як приватній особі, так і керівнику компанії. У другому випадку засоби допоможуть чітко розуміти, наскільки задовольняються поточні потреби підприємства, скільки та яких машин йому необхідно.

Серед найбільш помітних змін у новому eVito, що вийшов у 2021 році, експерти також називають просунуту систему рекуперації. Вона може ідеально виконувати свої функції без втручання людини, тобто автоматично. У її складі є спеціальні електронні помічники, що дозволяють їй зчитувати дані про рух і аналізувати його режим. Відповідно до нього система сама вибирає та активує потрібні налаштування.

Оновлений електричний мікроавтобус Mercedes-Benz eVito вже було представлено світовій публіці цього року. Однак, старт замовлень моделі почнеться не так скоро – лише у 2022 році. І це стосується виключно Німеччини. Що стосується інших країн Європи, СНД та України, поки що невідомо. Керівництво концерну поки що тільки назвало актуальні ціни новинки на німецькому ринку. За стандартний мікроавтобус потрібно буде заплатити щонайменше 46 тис. євро, за його подовжений варіант – від 47,5 тис. євро.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.