Класичні американські автомобілі: секрети вдалої покупки

Незважаючи на велику різноманітність сучасних моделей авто у продажу, певна категорія людей незмінно обирає класичні варіанти. Шанувальники старовинних машин численні: їх приваблює неповторний – сміливий, помітний і навіть провокаційний дизайн такого транспорту, що буквально притягує погляди. А крім того – грубіше, ніж зазвичай, специфічне управління, що дарує водієві ні з чим не зрівнянні емоції. У власників американської автомобільної "класики" є прекрасне непорушне правило – ставитись до машин з особливою, майже благоговійною турботою. Саме воно створює в клубах любителів ретроавто таку теплу та приємну атмосферу.

Якщо відкинути естетичний аспект, можна зрозуміти: по суті, єдиним об'єктивним фактором, що розрізняє сучасні машини та старі, є незрівнянно більша технічна складність влаштування перших. Новачки, що бажають придбати собі ретроавто, через це можуть подумати, що ця ідея – легка і невитратна. Однак, насправді все навпаки! Так, звісно, провести ретельний огляд старого транспорту щодо пошкоджень набагато простіше, ніж нового. Однак, класичний автомобіль все одно стане відносно дорогою покупкою. Він не тільки здивує високою ринковою вартістю, але й частіше вимагатиме ґрунтовного ремонту (теж зовсім не дешевого), а також придбання дорогих та рідкісних запчастин.

Отже, чи можна придбати хороший класичний автомобіль і не розоритися? Звичайно, так – тільки діяти треба з розумом. У нашій статті ми розповімо, як.

Оцінка вартості

У ціни класичних американських моделей машин є одна дивовижна властивість – тоді як сучасні авто з роками тільки дешевшають, старовинні, навпаки, стають дорожчими! Це робить їх не тільки прекрасними варіантами для невеликих прогулянок, насолоджуючись вихідними, але й предметами інвестиції.

Однак при визначенні актуальної вартості для конкретного екземпляра старовинного авто є чимало перешкод. Через те, що такого транспорту зараз залишилося дуже мало, точно визначити межі його ціни нелегко. Щоб це зробити, потенційним покупцям доводиться проводити масштабну роботу. Вони, як правило, вивчають усі можливі джерела інформації про розцінки на потрібні моделі. Беруть її з каталогів спеціалізованих салонів, хронік аукціонів, оголошень приватних власників. Купуючи класичний автомобіль, на практиці легко заплатити за нього більше, ніж він коштує. Фахівці радять під час угод наполягати саме на чистій ринковій вартості транспорту. Це особливо справедливо для екземплярів, які мають зовнішні чи внутрішні дефекти.

Стан авто та ціна

Як ми вже сказали, на сьогоднішній день класичні автомобілі у продажу зустрічаються дедалі рідше. А машин в ідеальному стані серед них взагалі практично не знайти. Кількість та особливості дефектів авто мають впливати на його вартість. Щоб якнайточніше зрозуміти, наскільки виражено цей вплив, варто вивчити систему оцінки стану машин, застосовувану професіоналами:

  • абсолютно справний автомобіль у бездоганному стані, придатний для виставок;
  • машина у відмінному стані: у неї невеликий пробіг, вона не піддавалася ремонту, і дефектів у неї мінімум;
  • транспорт у хорошому стані: він не потребує капремонту, його кузов не вражений іржею, ознаки зношування у нього є, але не більше, ніж належить за віком;
  • зношене авто: воно уражене іржею та має помітні дефекти. Однак, якщо якісно здійснити ремонт, така машина зможе виконувати свої функції;
  • серйозно поламана машина, яка потребує капітального ремонту, не функціонує, не придатна для більш-менш безпечної їзди.

Залежно від належності пропонованого продавцями старого авто до однієї з вищезгаданих 5 груп, його рекомендується купувати для певних цілей. Наприклад, машина 1 групи не підходить для водіння, це – суто виставковий варіант. Якщо почати їздити на такому транспорті, він належатиме вже до групи 2 і кардинально подешевшає. Тим, хто вперше захотів купити собі "класику" для задоволення та їзди, найкраще зупиняти вибір на машинах 2 та 3 груп. Примірники з 4 та 5 груп підходять виключно для розбору на запчастини, тому купують їх в основному механіки-ентузіасти.

Класичні американські автомобілі

Намагаючись визначити стан машини по фотографії в оголошенні, покупець може помилитися. У цьому випадку гарантію правди йому може дати офіційна оцінка авто професіоналом. Багато досвідчених і сумлінних продавців самі замовляють таку процедуру, а потім прикріплюють до оголошення висновок експерта.

Вибір марки та моделі

Збираючись придбати для себе колоритний класичний автомобіль, багато недосвідчених водіїв роблять помилки. Поспішивши з підбором моделі, вони отримують машину, яку неможливо відремонтувати та використовувати за призначенням. Вивчивши будь-який тематичний форум чи групи у соцмережі, можна легко переконатися у такому стані справ. Причина поганої ремонтопридатності старих авто – у відносно низькій якості їхнього складання, яке при багаторічній експлуатації в минулому призвело до великих дефектів. Також ремонт робити складно через дорожнечу багатьох комплектуючих. Якщо деякі механічні деталі все ще виробляють, такі частини авто, як сидіння, дзеркала і т.д. можна купити лише вживаними. На рідкісні групи таких продуктів ціни виставляються буквально величезні.

Перевірка стану машини

Оцінка стану класичного старого автомобіля перед покупкою має особливості, що відрізняють його від оцінки сучасної машини. У випадку з першим перевіряти стан найкраще не в конкретних місцях, а загалом – важлива більша кількість нюансів. Звертати увагу варто насамперед на екстер'єр авто, стан його внутрішнього оздоблення, технічний стан двигуна.

Отже, на що звертати увагу:

  • кузов важливо уважно вивчити на наявність іржі. Також важлива фарба: якщо вона оригінальна, то ціна машини буде значно вищою. Якщо авто купується не задля перепродажу чи виставки, а “для себе”, навіть вигідніше буває брати якісно перефарбовані екземпляри;
  • стан інтер'єру старовинного авто ключовим чином позначається на його вартості! Це пояснюється тим, що деталі для внутрішнього оздоблення салону сьогодні не виробляють, оригінальні коштують дуже дорого. Тому, побачивши навіть невеликий дефект, можна сміливо круто знижувати ціну;
  • у двигуна важливо перевірити серійний номер – він повинен відповідати шасі і моделі. Якщо авто – дуже рідкісне, сенсу купувати його з пошкодженим двигуном майже немає, т.я. ремонт його вкрай важкий. А більш-менш поширені моделі можна купувати навіть із двигунами у незадовільному технічному стані. Це допустимо, якщо все інше – ідеально. У такому випадку мотор можна як замінити, так і спробувати відремонтувати самостійно.

Одними з найпопулярніших і найбільш цінних з погляду колекціонування сьогодні вважаються традиційні авто американського виробництва. Їх цінують за яскравий дизайн, довговічність та відносно хорошу ремонтопридатність. Придбати такі ретро-машини можна у приватних власників або в спеціалізованих салонах. Але найбільш надійним та зручним варіантом для більшості покупців є аукціони. На таких заходах регулярно з'являється хороший вибір пошкоджених або просто старих автомобілів від власників або страхових компаній.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.