Mercedes-Benz Vision EQXX – сенсація початку 2022 року

Щойно 2022 рік встиг початися, як світовий гігант автопрому Mercedes порадував нас своєю черговою гучною прем'єрою! У світ вийшов Mercedes-Benz Vision EQXX, миттєво названий експертами "найпотужнішим і найпросунутішим автомобілем марки з усіх колись нею створених". Модель є абсолютно унікальною розробкою від спеціального електромобільного підрозділу концерну Mercedes-EQ. За задумом керівництва компанії, за допомогою розкішної новинки вдасться на весь світ заявити про високий рівень досягнень Mercedes у сфері електрифікації.

Нагадаємо, у знаменитого бренду зовсім недавно вийшло цілих 2 гідні нові моделі електромобілів – Mercedes EQS або EQE. Однак Vision EQXX не має з ними нічого спільного. Окремий проект із однойменною назвою запрацював у лабораторіях марки півтора роки тому. Інженери, які взялися за нього, мали відразу кілька важливих і складних цілей:

  • створення машини, яка на єдиній зарядці тягової батареї зможе подолати щонайменше 1000 км;
  • доведення економічності авто до високих позначок: на 100 км повинно витрачатися не більше 10 кВт·год;
  • розробка повноцінного, надійного та комфортного для людей засобу пересування. У нього неодмінно мали бути обладнаний салон і чотиридверний кузов.


Mercedes-Benz Vision EQXX

Підбиваючи підсумки роботи фахівців Mercedes, зараз можна сказати, що із завданнями вони впоралися. Досягти необхідної енергоефективності моделі вдалося за допомогою надання машині потрібної аеродинаміки. Коефіцієнт аеродинамічного опору Cd у Vision EQXX дуже невеликий: він дорівнює всього 0,17. Для порівняння: у інших автомобільних марок він досягає цілих 0,20. Це тим більш цінно, що у нової моделі немає рухливих елементів або можливості змінювати дорожній просвіт.

/p> Кращій аеродинаміці сприяє також особливо пристосована форма машини. Її задній звис подовжено, що допомагає йому компенсувати вплив повітряних потоків з даху. Сам корпус авто – краплеподібний: від переду до корми він звужується. Сама передня частина кузова дещо зменшена в порівнянні з попередніми моделями. Форма всіх значних елементів машини – днища, дзеркал, коліс тощо – також адаптована для мінімального опору повітря.


Mercedes-Benz Vision EQXX

Ще один прийом, що дозволив розробникам Vision EQXX зробити його максимально енергоефективним – зменшення маси машини. Його досягнуто за рахунок включення до її складу механізмів з якісних та міцних, але легковажних матеріалів. Сам кузов майже повністю створено з високоміцної сталі, але багато інших деталей – зовсім з іншої сировини. Наприклад, для дверей взяті склопластик та вуглепластик, великий задній підрамник, гальмівні диски відлиті з алюмінію. Десятки різних комплектуючих нового авто сконструйовано з передових легких матеріалів – композиту UBQ, скловолокна, магнієвого сплаву.

Електронна "начинка" Vision EQXX також помітно компактніша і легша, ніж у його попередників. Його ємна батарея має об'єм наполовину менший, ніж раніше, а вагу знижено на 30%. Відразу над акумулятором в авто розташований і керуючий вузол – так званий OneBox. У ньому вмістилася вся головна електроніка. Таке рішення дозволило розробникам мінімізувати кількість використаної для цієї машини проводки. Таким чином, загальна вага керуючого блоку також знизилася і склала 495 кг.


Mercedes-Benz Vision EQXX

Позитивних характеристик додала моделі й відсутність у неї масштабної системи терморегулювання. Нова батарея нагрівається значно менше, ніж її аналоги минулих поколінь. Невелика кількість тепла, що виробляється, успішно утилізується через хід уздовж днища і компактний теплообмінник. Про всяк випадок передбачені і жалюзі в передній частині кузова.

Збільшення дальності ходу машини на одному заряді досягнуто за допомогою додавання до конструкції сонячної батареї. Вона розташована на місці панорамного даху та заднього скла, виробляє енергії для додаткового проходження 25 км на день (за ідеальної сонячності). Енергія, накопичена цією батареєю, збирається в окремому акумуляторі та йде на живлення другорядних систем авто. А струм із акумулятора, заощаджений за рахунок сонця, може застосовуватися для руху.


Mercedes-Benz Vision EQXX

Mercedes-Benz Vision EQXX справді вражає своїми параметрами! При значних габаритах він важить всього 1750 кг, що небачено для машин його класу! Заявлена розробниками енергоефективність вражає! Однак, поки модель була випробувана лише віртуально. Реальні параметри Vision EQXX в умовах звичайного життя вдасться вивчити далеко не скоро. Його серійне виробництво розпочнеться не раніше ніж через 2 роки.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.