Toyota очолила рейтинг найдорожчих автобрендів

Які вони, найдорожчі автобренди? Рейтинг ста найдорожчих брендів світу вже в двадцять перший раз склало консалтингове агентство Interbrand. Звіт Best Global Brands із новою редакцією зацікавив усіх автолюбителів.

Цей рейтинг міжнародна консалтингова група випускає спільно з діловим журналом BusinessWeek. В основі розрахунків лежить методика Interbrand, що включає три групи показників. Йдеться про фінансові результати компанії, які досягаються за рахунок продажу як автомобілів, так і різноманітної брендованої продукції, а також про те, як бренд впливає на рішення щодо купівлі, яке приймає клієнт, та про те, як бренд вкладається в лояльність клієнтів, тобто у свій майбутній прибуток.

ТОП-10 автобрендів з цього рейтингу розташувалися в такому порядку:

  • Toyota – $54,107 млрд (+5%) і посідає 7 місце у загальному списку.
  • Mercedes-Benz – $50,866 млрд (+3%) на 8 місці у загальному списку.
  • BMW – $41,633 млрд (+5%) на 12 місці у загальному списку.
  • Tesla – $36,270 млрд (+184%) на 14 місці у загальному списку.
  • Honda – $21.315 млрд (-2%) на 25 місці у загальному списку.
  • Hyundai – $15,168 млрд (+6%) на 35 місці у загальному списку.
  • Audi – $13,474 млрд (+8%) на 46 місці у загальному списку.
  • Volkswagen – $13,423 млрд (+9%) на 47 місці у загальному списку.
  • Ford – $12,861 млрд (+2%) на 52 місці у загальному списку.
  • Nissan – $11,739 млрд (+5%) на 59 місці у загальному списку.

Загалом у рейтингу Best Global Brands – п'ятнадцять автомобільних брендів, і компанія Toyota посіла серед них перше місце. У загальному рейтингу їй вдалося зайняти сьоме із суттєвим показником у 54,1 мільярда доларів – він на п'ять відсотків перевищує показник минулого року, коли компанія також очолювала перелік найдорожчих автобрендів.

При цьому компанія Tesla, яка заслуговує на окрему згадку, зайняла в загальному рейтингу Interbrand чотирнадцяте місце з показником у 36, 6 мільярдів доларів. І стала найшвидшою маркою за всі двадцять з лишком років історії рейтингу. За минулий рік компанія стала дорожчою на 184%, такого "Найкращі світові бренди" ще не бачили – Ілона Маска можна привітати зі справжнім рекордом.

Він тим більше показовий, що компанії, які розділили між собою друге місце, показали приріст лише у 36%, а це такі відомі бренди, як PayPal та Adobe. Відставання цих компаній від Tesla становило 148%, це справді вражає. У той же час не можна сказати, чи буде таке зростання стійким, що не заважає компанії вражати автомобільний світ навіть із фінансової точки зору. До речі, японська компанія обійшла Tesla у рейтингу не вперше – у 2020 році, коли бренд Ілона Маска став дебютантом, це сталося вперше. Але, схоже, американський геній зовсім не збирається зупинятися на досягнутому, тож наступного року позиції можуть змінитися.

Best Global Brands – це дійсно почесний список, потрапити до якого буде честю для будь-якої компанії незалежно від того, яку позицію в рейтингу вона займе в результаті.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.