Яку краще купити першу машину?

За даними за 2020 рік, близько 353 400 автомобілів іноземного виробництва було поставлено на облік в Україні. Це тільки іномарки, куплені за кордоном. Що стосується автомобілів, проданих у салонах – їхня кількість склала 85 000. Кожен п'ятий зареєстрований автомобіль в Україні в 2020 році був уже з пробігом завезений з-за кордону. Заглиблюючись у дані статистики, можна відзначити: більшість із привезених у країну транспортних засобів стають першим автомобілем для покупця. Частина з них купує машину відразу після отримання прав, інші обзаводяться особистим транспортом через деякий час, цей період може становити від місяця до кількох років.

Чи потрібно купувати автомобіль одразу після отримання прав

Щодо цього питання думки розділилися. Хтось вважає, що отримані навички та вміння потрібно застосовувати на практиці, інші впевнені, що поспішати нікуди і краще зачекати. У свою чергу, ми рекомендуємо керуватися здоровим глуздом, а він говорить: «водій-початківець частіше робить помилки і потрапляє в ДТП». За статистикою, ймовірність аварії збільшується на другий рік керування, коли у водія з'являється непотрібна самовпевненість. Після отримання прав, у перший рік багато хто побоюється потрапити в ДТП і їздить вкрай акуратно, але потім почуття страху притупляється, і водій перестає бути вкрай уважним, а то й сам може створювати аварійні ситуації.

Перша машина – нова чи б/в

З цілком очевидних причин тут можна одразу відповісти, не замислюючись. Зрозуміло, краще купувати новий автомобіль. Головна перевага в цьому випадку – наявність заводської гарантії, яка дає спокій власнику щодо обслуговування транспорту. Проходження планових оглядів, усунення несправностей та заміна деталей гарантії проводиться безкоштовно. Все, що необхідно водієві – це максимально акуратно їздити та не пропускати регламентований плановий огляд. Ідеальний технічний стан автотранспорту – це ключова деталь для новачка, який не має ще необхідних умінь і досвіду, щоб за необхідності оперативно вирішити будь-яку технічну проблему. Хоча їх у принципі самостійно краще не ремонтувати, не маючи знань та обладнання. Адже багато сучасних автомобілів складаються зі складних технічних та комп'ютеризованих вузлів.

Варто відзначити і наступні переваги купівлі нових автомобілів:

  • немає приводу переживати про юридичну чистоту транспорту;
  • ви купуєте сучасний автомобіль із відповідним дизайном;
  • машина вже буде обладнана електронною системою безпеки;
  • нові моделі відрізняються підвищеним комфортом, що дозволяє швидше адаптуватися новачкам, позбавляючи водія непотрібних стресових ситуацій;
  • водій знає, що всі вузли справні, оскільки автомобіль новий;
  • гарантійне обслуговування;
  • у майбутньому продати таку машину можна не лише швидше, а й дорожче.

Придбання автомобіля з пробігом актуальне лише за сильно обмеженого бюджету. Але це не означає, що на вторинному ринку немає хороших автомобілів, що заслуговують на увагу. Якщо у вас немає досвіду, можна просто попросити знайомого, який допоможе визначити технічні неполадки та скручені показники.

Оцінюючи нові та вживані автомобілі, не можна не відзначити і переваги останніх. До них можна віднести:

  • нижчу вартість;
  • можливість самостійно проводити ремонт, не переживаючи, що через неправильні дії автомобіль буде знято із заводської гарантії;
  • купувати запчастини та витратні матеріали не в сервісних центрах, рекомендованих виробником, а там, де їхня ціна нижча;
  • отримувати досвід водіння на практиці, не боячись потрапити у ДПТ на новому автомобілі.

Більшість недосвідчених водіїв саме в перший рік піддають автомобіль подряпинам, сколам, у момент паркування чіпляють дзеркала та зачіпають бампер. Багато хто з них саме в цей період і потрапляє в першу аварію. У таких випадках, звісно, ​​менше переймаються автомобілем колишнього вживання.

Віддати перевагу седану, хетчбеку чи все ж таки універсалу

Якщо мова про початківця, найкращим варіантом буде компактний і маневрений хетчбек. На такому авто зручно переміщуватися містом, та й «відчути» його габарити набагато простіше. Не варто відмовлятися і від автомобілів на кшталт седану. Як і компактний кросовер теж можна розглянути в якості першої машини: за розмірами він не сильно перевершує хетчбек, відрізняється більш високою посадкою. Складнощі можуть виникати з універсалами, середнього розміру кросоверами та позашляховиками. Але це не говорить про те, що недосвідченому водієві ці автомобілі не підходять. В цьому випадку потрібно трохи більше практики.

Механічна чи автоматична коробка передач

Багато водіїв зі стажем, та й самі інструктори старого гарту кажуть, що перша машина має бути з механічною коробкою. Склалася думка, що якщо навчитися нею керувати, то й з автоматом у майбутньому проблем у водія не буде. Однак не можна не відзначити той факт, що сьогодні багато виробників авто закривають виробництво моделей з механічною коробкою, віддаючи перевагу АКПП. Ситуація на ринку говорить про те, що вже складно знайти автомобіль із МКПП, а через кілька років купити його можна буде лише на вторинному ринку.

Автоматична коробка відмінно підходить для водія-початківця. Така трансмісія простіша і зручніша: вона передбачає лише дві педалі – заплутатися у них практично неможливо. Крім того, АКПП краще адаптовані до «рваного» режиму їзди у місті, коли часто доводиться зупинятися на світлофорах. За статистикою, машини з автоматом надійніші – вони рідше стають учасниками аварій. Проте є й зворотний бік. Якщо вам знадобиться пересісти з автомата на механіку, доведеться звикати і до більш складного механізму. Також авто з МКПП економічніше витрачають паливо (витрата на 15% нижче) і характеризуються демократичною вартістю обслуговування.

Бензиновий чи дизельний двигун

Якщо покупець вже визначився з потужністю, то наступний вибір – це тип двигуна, на якому паливі буде автомобіль.

Найчастіше із США приганяють автомобілі з бензиновими двигунами. Дизелі привозять рідко через те, що автомобілі з дизельним двигуном не користуються популярністю в Америці. У США бензин дешевий, тому немає потреби економити на заправці. Як показує статистика ресурсу Bidhistory, на всі продані авто в США лише 3% припадає на дизелі. Але, незважаючи на низьку їх популярність, у США все ж таки можна знайти дизельні машини, але їх пошук призведе до збільшення терміну пошуку. Ймовірно, що дизельний автомобіль буде в 1,3-1,7 рази дорожчим за свій бензиновий аналог.

Заради справедливості варто відзначити: як бензинові двигуни, так і дизельні мають свої недоліки та переваги. Наприклад, перші швидко прогріваються в зимовий період, а другі відрізняє економічніша витрата палива. Сьогодні на ринку можна побачити і моделі-гібриди, але їхня вартість достатньо висока, за рахунок чого популярними їх у нашій країні назвати не можна. Та й з обслуговуванням теж є проблеми, оскільки підзарядка такого екологічного двигуна можлива не на всіх заправках.

Ще до покупки першого автомобіля необхідно підготувати себе до того, що виключити можливі помилки на дорозі неможливо. Як і в будь-якому іншому випадку, навички керування відточуються тільки на практиці з набуттям досвіду. Якщо ви надали перевагу автомобілю преміум-класу, не виключайте можливість його пошкодження в перший рік їзди до стану, що продати його згодом буде дуже складно. Враховувати в цьому випадку потрібно й витрати на обслуговування, які будуть зовсім не малими.

Обираючи найдешевшу машину з пробігом, не варто розраховувати на високий рівень комфорту та безпеки. Будьте готові до того, що доведеться постійно ремонтувати, оскільки кожна деталь всіх вузлів автомобіля має свій ресурс. З невеликим бюджетом необхідно максимально уважно вибирати автомобіль із пробігом та бажано в середньому сегменті.

Незалежно від того, якому варіанту ви віддасте перевагу, важливо завжди дотримуватися рекомендацій виробника з експлуатації та обслуговування авто, дотримуватися ПДР. Тільки в цьому випадку спогади про першу машину в майбутньому будуть лише приємними.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.