В Україні можуть заборонити ввозити та реєструвати машини з ДВЗ

Міністерство Інфраструктури України винесло на публічне обговорення новий проект закону про ввезення та реєстрацію дизельних та бензинових автомобілів. Відповідний документ 9 липня опубліковано на сайті відомства. Законом хочуть обмежити першу реєстрацію в Україні машин, двигуни яких працюють на вуглеводневому паливі: спочатку вживаних, а потім і нових автомобілів.

Законопроект передбачає:

  • з 01.07.2027 заборонити ввозити в країну та реєструвати використані авто з дизельним двигуном;
  • 01.07.2030 заборонити ввозити та реєструвати нові дизельні автомобілі, а також нові та використані авто з бензиновим двигуном.

Заборонні заходи не стосуються автомобільного парку Збройних Сил України та інших військових формувань. Також обмеження не стосуватимуться машин, що належать фермерським господарствам, які використовують їх за межами автомобільних доріг загального користування, автомобілі, що купуються у спадок, та ретро-автомобілів, випущених до 1 січня 1981 року.

За оцінкою авторів законопроекту, такі обмеження сприятимуть збільшенню частки використання електротранспорту та електромобілів.

1 липня 2021 року в Україні було зареєстровано 28772 електромобілі. Найбільш популярні – Nissan Leaf, Tesla, Chevrolet Bolt, BMW I3, Fiat 500, Kia Soul та Hyundai I Oniq. Весь парк разом із гібридними авто – майже 65 тис.

Кількість таких автомобілів швидко зростає. Наприклад, лише за травень 2021 року в Україні зареєстрували понад 2 тис гібридних авто та електрокарів.

Плани щодо відмови від традиційних авто в інших країнах

Подібні правила поступово запроваджуються і в інших державах. Про перехід на екологічний транспорт раніше оголошувала влада Франції, Канади, Нідерландів та Великобританії. У липні Великобританія оголосила про те, що збирається прибрати з доріг автомобілі, що забруднюють природу. План щодо покращення екології передбачає повну заборону на продаж усіх типів машин на викопних видах палива до 2040 року.

З 2035 року уряд Канади хоче повністю заборонити продаж нових авто з двигуном внутрішнього згоряння. Після цього моменту в Канаді всі автомобілі та пасажирський транспорт, що продаються, повинні мати нульовий вуглецевий слід. Заборона стосуватиметься не тільки бензинових та дизельних авто, а й моторів на газу та гібридних типів двигунів. Країна надаватиме пільги на купівлю машин з електричним двигуном для реалізації плану збереження навколишнього середовища.

Ізраїль, Швеція, Данія планують запровадження подібних заборон у 2030 році. Лідером із електрифікації транспортних засобів є Норвегія. Ця країна готова запровадити заборону вже у 2025 році.

Великі автомобільні концерни також анонсують плани відмови від виробництва машин на викопному паливі. До 2030 року шведський виробник авто Volvo Cars збирається зовсім відмовитися від виготовлення машин з дизельними та бензиновими двигунами. Компанія Jaguar з 2025 року випускатиме лише електрокари. General Motors Co, Volkswagen AG також заявили про подібні плани.

«Дні двигунів внутрішнього згоряння завершуються», — заявив Бенжамін Штефан, експерт з автомобілів міжнародної організації Greenpeace. Декілька країн Європейського союзу, включаючи Австрію, Грецію, Мальту, Литву, Ірландію, надіслали до Єврокомісії листа. У ньому звучать пропозиції щодо поетапного скасування продажів традиційних машин із двигуном внутрішнього згоряння. Також держави пропонують масово створювати інфраструктуру для екологічно чистого транспорту.

Зацікавлений у покупці автомобіля з новин ?
Ми проконсультуємо тебе, як купити такий автомобіль за вигідною ціною! Усі новинки Америки тепер доступні для тебе.